Bandrol Siparişleri

31.03.2015

31.03.2015

Bandrol Siparişleri

Sayın Üretici ve İthalatçılar, 2014 - 2019 yıllarını kapsayan 2.Dönem Tütün Mamulleri, Makaron ve Alkollü İçkilerde Bandrollü Ürün İzleme Sisteminin (BÜİS) kurulum çalışmaları firmamızca sürdürülmektedir. Çalışma kapsamında yeni nesil bandrol kullanımına geçileceğinden Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan değerlendirme sonucunda geçiş dönemine ilişkin dikkat edilmesi gereken konular ve tarihler şu şekilde belirlenmiştir; 

Eski dönem bandrolleri ile yeni dönem bandrollerinin kullanımına, yeni yıl bandrol geçişi gibi takvime bağlı olarak kademeli geçilecektir. Eski dönem bandrolleri 31.03.2015 tarihine kadar sipariş edilebilirken, bu tarihten sonra eski dönem bandrolü siparişi kabul edilemeyecektir. Mevcut bandroller için verilen son siparişler 13.4.2015 haftasında teslim edilecektir. Eski bandroller 31.5.2015 tarihine kadar kullanılabilecek olup, 01.06.2015’den itibaren zorunlu olarak yeni dönem bandrolleri kullanılacaktır. Yeni sistem çözümü üzerinde eski bandroller okunamayacağından geçiş döneminde bandrol stoklarının dikkatli planlanması gerekecektir. 

Yeni dönem bandrolleri 20.4.2015 tarihinden sonra sipariş edilebilecek ve sevkiyatlar 4.5.2015 tarihinde yapılmaya başlanacaktır. Önceden Aktive Edilmiş bandroller de yine yukarıda belirtilen tarihlerde sipariş edilebilecek ve firmaların stokları tükenene kadar kullanılabilecektir. 
Eski dönem, yeni dönem bandrol siparişlerinizi verirken ve üretim planını yaparken bu tarihleri göz önüne almanızı önemle rica eder, konuyu bilgilerinize arz ederiz.

Önemli Not : 

4.5.2015 tarihinden sonra yapılacak sistem kurulumları Yeni Bandrol ile yeni sistem üzerinde yapılacaktır. Bu şekilde devreye alınan hatlarda, yeni sistem kurulduktan sonra Eski bandrol kullanımını mümkün olmayacaktır. Stokların planlanması açısından bu konuya dikkat edilmesi gereklidir. 4.5 – 1.6 tarihleri arasında kurulacak sigara üretim hatlarında kurulumdan sonra sadece Yeni Bandrol kullanımı mümkün olacaktır. Bu nedenle Sigara üreticilerinin Mayıs ayı siparişlerini vermeden önce mevcut bandrol stoklarını ve üretim planlarını dikkate alarak, sipariş planlamasını firmamız ile temasa geçerek yapmaları önemlidir. Bu sayede Sigara üretim hatlarında olabilecek sorunsuz bir geçiş planlamak mümkün olacaktır.