HAKKIMIZDA

Hakkımızda merak ettiğiniz her şey.

Sicpa Türkiye

2007 yılında kurulan firmamız, Marka Güvenliği ve Ürün İzleme-Takip Sistemleri konusunda yüksek teknoloji çözümleri sunmaktadır.

Sicpa Turkey Ürün Güvenliği San. ve Tic. A. Ş. çağımızda büyük önem taşıyan marka ve ürün güvenliği konusunda tedarik zincirinde ürünlerin izlenmesi, sahte-gerçek ürün ayrıştırılması konularında ihtiyaca ve duruma özel çözümler geliştirerek, kayıt dışı, sahte ve kaçak ürünlerin önlenmesine olanak veren teknolojik hizmet ve çözüm paketleri sunmaktadır.

Sicpa Global

SICPA, 1927 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir şirkettir. Kurulduğu günden bu zamana geliştirdiği teknolojiler ile güvenli tanımlama, takip-izleme ve denetim çözümleri ile hizmet vermektedir. Bugün SICPA, 5 kıtadaki ofis ve fabrikalarıyla uluslararası bir organizasyondur. 50 farklı milleten yaklaşık 5.000 çalışanıyla 200 ülkeye teknoloji ve hizmet sağlamaktadır. Bu büyük ekiple devletler, merkez bankaları ve endüstri için güvenilir bir partner olarak çalışmaya devam etmektedir.

SICPA ,baskılı kağıt paraların en zorlu iklim ve kültürel koşullarda dolaşıma uygun olmasını sağlamak için mürekkeplerin baskı kalitesi ve kimyasal - fiziksel direncine dair standartlar belirledi. Lozan Üniversitesi Kriminoloji Enstitüsü tarafından izlenen bu çalışma, 1969 yılında Interpol tarafından onaylandı. Belirlediği standartlar, dünya çapındaki banknot üretiminde benimsenmekte ve geçerliliğini sürdürmektedir.Politikalarımız

Şirketin Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği, Güvenlik ve Çevre ile ilgili hedeflerine ulaşması açısından tüm düzeylerde ekip çalışması, katılım, işi sahiplenmek ve destek olmak çok önemlidir.

SICPA, acil ve beklenmedik durum tedbirlerinin belirlenmesi ve uygulanmasının yanı sıra tehditlerin sistematik tanımlanması, uygun risk değerlendirmesi ve bunların kontrolleri ile Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği,Güvenlik ve Çevre yönetimini sürekli olarak iyileştirecektir.

SICPA aşağıda belirtilen unsurları sağlayarak İş Mükemmeliyetine ulaşmayı amaçlamaktadır :

 • Müşterilerinin ve paydaşlarının güvenini korumak
 • İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünü desteklemek
 • Ticari Faaliyetlerini, çözümlerini, varlıklarını ve insan kaynağını uygun şekilde korumak
 • Faaliyetlerinde Çevresel sürdürülebilirliği teşvik etmek
 • Yürürlükteki yasal gereksinimlere uymak.

Kalite

SICPA’nın amacı :

 • SICPA müşterilerinin güvendiği ve tercih ettiği ürünlerin, çözümlerin ve hizmetlerin geliştirilmesi, üretilmesi ve sunulması için İş Mükemmeliyeti kültürünü teşvik etmek.
 • Müşteri memnuniyetini ve ürünlerin, çözümlerin, hizmetlerin ve süreçlerin performansını ve uygunluğunu iyileştirmek için sürekli kendini geliştirmek.
 • Standartlar, eğitim, rehberlik, denetim ve etkili iletişim yoluyla tüm çalışanlar ve üçüncü taraf ortaklar arasında katılımı ve kalitenin iyileştirilmesini desteklemek.

İş Sağlığı ve Güvenliği

SICPA, Çalışanlarına ve paydaşlarına (yükleniciler, tedarikçiler, müşteriler ve kamu kurumları dahil olmak üzere) yönelik İş güvenliği ile ilgili tüm kaza ve tehditleri önlemek için çalışacaktır.


Güvenlik

SICPA, gerekli güvenlik önlemlerini sağlayarak ve sürekli olarak değişen dış ve iç koşullara adapte olarak çalışanların, ticari faaliyetlerin, çözümlerin ve varlıklarının bütünlüğünü temin ederek koruyacaktır.


Çevre

SICPA Çevre faaliyetleri kapsamında aşağıdaki aktiviteleri gerçekleştirmektedir :

 • Önemli çevre boyutlarının etkisini azaltıcı faaliyetler yapmak ve işin çevresel etkilerini değerlendirmek.
 • Yeni ve yenilenmiş ürünlerin ve çözümlerin çevresel etkilerini optimize etmek.
 • Çevresel kazaların önlenmesinin yanı sıra faaliyetlerin, ürünlerin ve hizmetlerin çevresel performansını sürekli olarak iyileştirmek.

Sertifikalarımız